Przemysłowa brama rolowana Decotherm SB wyróżniona w konkursie StolArch
Architekci doceniają bramę rolowaną Decotherm SB
Przemysłowa brama rolowana Decotherm SB firmy Hörmann
wyróżniona została w Konkursie o Nagrodę Architektów -StolArchi. Wyniki
konkursu ogłoszone zostały 18 października
podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki.Konkurs StoArchi, podczas którego
architekci z biur projektowych wybierają najlepsze produkty stolarki otworowej. Jest to nowa inicjatywa Centrum Informacji Branżowej. Celem konkursu jest, by
informacje o interesujących produktach wdrożonych do seryjnej
produkcji skutecznie docierały do branży projektowej. Jurorami są
architekci z doświadczeniem projektowym i biznesowym. Wyróżnienie w konkursie StolArchi jest dla nas szczególnie cenne, ponieważ przyznane zostało przez praktyków, którzy na co dzień decydują,jakie rozwiązania zastosować w swoich projektach.Ich rekomendacja oznacza, że zarówno funkcjonalnie,
jak i estetycznie brama Decotherm SB sprawdza się w wielu obiektach przemysłowych.
mówi Krzysztof Horała, prezes
Hörmann Polska sp. z o.o.
Przemysłowa brama rolowana Decotherm SB, to alternatywa dla
bram segmentowych. Dzięki innowacyjnemu systemowi sprężyn
naciągowych może być stosowana zarówno z napędem elektrycznym, jak i obsługą ręczną. Nawet bardzo duże bramy można więc bez trudu obsługiwać ręcznie i zatrzymywać w dowolnym położeniu, co umożliwia szybkie przechodzenie bez konieczności ich całkowitego otwierania. Bramy wyposażone w napęd z funkcją łagodnego rozruchu i zatrzymania są dodatkowo komfortowe i bardzo bezpieczne.Bramy rolowane Decotherm SB wykonywane są z bardzo
sprężystej, a jednocześnie twardej stali full hard, a ich powierzchnia dzięki opatentowanej technice nakładania farb jest wyjątkowoodporna na ścieranie.
Brama rolowana Decotherm SB wyróżniona została już po raz drugi. Wcześniej otrzymała Złoty Medal MTP na targach BUDMA 2018.
Znaczenie drzwi zewnętrznych we współczesnym budownictwie
Drzwi wejściowe to nie tylko efektowna wizytówka budynku czy ochrona przed dostępem niepowołanych osób. Odpowiednio dobrana stolarka stoi również na straży domowego ciepła, nie dopuszczając do strat energii. Dlatego też wybierając zewnętrzne skrzydła drzwiowe należy zwrócić uwagę na ich izolacyjność termiczną.
W nowoczesnym budownictwie coraz większą wagę przykłada się do poprawiania wydajności energetycznej budynków, a co za tym idzie – zmniejszenia kosztów ogrzewania. W domach energooszczędnych straty ciepła obniżane są dzięki zastosowaniu przegród zewnętrznych
o podwyższonej izolacyjności termicznej. Energooszczędne ściany i okna to jednak za mało. Należy również zabezpieczyć dom drzwiami o odpowiednio wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej. Pomoże to zmniejszyć zarówno straty ciepła (nawet o 35%) jak i zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzania budynku (o 2%). Decydując się na konkretny model drzwi wejściowych musimy pamiętać, że powinien on posiadać wysokie parametry cieplne jak i te decydujące o bezpieczeństwie, a także posiadać estetyczny odpowiadający naszym gustom wygląd. W ofercie stolarki zewnętrznej firmy POL-SKONE znajdziemy model NORDIC S, który łączy w sobie zalety nowoczesnego designu z wyjątkowo wysokimi parametrami użytkowymi.
Ochrona w pięknym stylu
Decydując o wyborze drzwi zewnętrznych bierzemy pod uwagę to, w jaki sposób będą się prezentowały na tle elewacji. Te drzwi to model, który idealnie wpisuje się w nowoczesne projekty budowlane. Surowy, ale elegancki design idealnie komponuje się
z elewacjami utrzymanymi w stylu chłodnego minimalizmu. Efektowne geometryczne przeszklenia w 10 różnych wariantach stanowią ciekawy akcent. Wbrew ogólnemu przekonaniu zastosowanie przeszkleń nie ma wpływu na energooszczędność modelu. Drzwi charakteryzują się wysokim parametrem izolacyjności cieplnej UD: 1,1 W/m2K (dla drzwi referencyjnych, zgodnie z PN-EN 1451-1+A1) co pozwala zaklasyfikować ten model do grupy drzwi energooszczędnych. Niski parametr przenikalności cieplnej uzyskany został dzięki solidnej konstrukcji skrzydła. Wykonany z drewna sosnowego ramiak obłożony jest dwiema płytami z wkładem aluminiowym wypełnionym warstwą termoizolacyjną. Takie połączenie gwarantuje nie tylko wysoki poziom izolacji cieplnej, ale i podwyższoną odporność na warunki atmosferyczne. Skrzydło o grubości 60mm osadzone jest
w wykonanej z drewna sosnowego lub dębowego solidnej ościeżnicy(100x60mm). Całość pokryta jest naturalnym fornirem dębowym, w zależności od preferencji pokrywanym lakierami transparentnymi (16 odcieni naturalnego drewna) lub farbami kryjącymi w kolorystyce palety RAL i NCS (oprócz kolorów metalicznych). Standardowe wyposażenie stanowi zamek wielopunktowy klasy 4 (listwowy), zawiasy i bolce antywyważeniowe, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Drzwi NORDIC S pozwalają dopasować skrzydło drzwiowe do stolarki okiennej – okna STEPS z oferty POL-SKONE. Podobnie jak energooszczędne okna STEPS zostały one bowiem wyposażone
w przezroczystą, termoizolacyjną szybę STEPS zespoloną z szybą antywłamaniową klasy P4, dzięki czemu dodatkowo zabezpieczają dom przed włamaniem.
Źródło: www.infookno.pl
Dlaczego drzwi aluminiowe są modne
Drzwi wejściowe to jeden z elementów, na który zwracamy największą uwagę przy budowie czy remoncie domu. Podejmując decyzję o wyborze materiału, z którego są wykonane, często nie doceniamy tworzywa, jakim jest aluminium. Warto jednak poznać jego zalety, nierzadko większe w porównaniu z drewnem czy stalą.
Nie wymagają konserwacji
Stal, drewno i aluminium to najbardziej popularne materiały wykorzystywane do produkcji drzwi wejściowych. Drewno to elegancki, naturalny materiał, jednak ma swoje wady, do których należy m.in. podatność na warunki atmosferyczne. Z tego powodu drewniane okna czy drzwi wymagają okresowej konserwacji – należy je od czasu do czasu zeszlifować i pomalować. Stan powłoki lakierniczej drzwi drewnianych należy sprawdzać przynajmniej dwa razy w roku, jesienią oraz po okresie zimowym. Szczególną uwagę należy przy tym zwrócić na zewnętrzne powierzchnie ram. W przypadku stolarki drewnianej, gdy powierzchnia ram i ościeżnic pomalowana jest lakierem przezroczystym, trzeba ją odnawiać co 4 do 6 lat. Powłokę z farby kryjącej – co 5-8 lat.
W przeciwieństwie do drzwi z drewna, drzwi aluminiowe nie wymagają konserwacji i malowania co kilka lat. Powłoka lakiernicza oraz kolor pozostaje w niezmienionym stanie przez wiele lat, co pozwala na oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.Poza tym aluminium jest metalem lekkim, odpornym na działanie wilgoci i spełniającym wymagane tłumienie akustyczne w budownictwie.
Zadaszenie wejścia zbędnym elementem
Producenci drzwi stalowych i drewnianych zalecają osłonięcie wejścia daszkiem w celu ochrony przed wysoką temperaturą oraz wilgocią. W przeciwnym wypadku w okresie letnim słońce będzie intensywnie wysuszać drzwi drewniane, które mogą rozsychać i odkształcać się. Podobne zjawisko występuje w konstrukcji stalowej – drzwi nagrzane od słońca będą się rozszerzać i wypaczać. Działanie wody (śnieg, deszcz) również bardzo niekorzystnie wpływa na geometrię skrzydła, powodując wypaczenia, odkształcenia. W czasie opadów wilgoć wnika w drewno, co może w rezultacie doprowadzić do gnicia i zagrzybienia drzwi. W przypadku tańszych drzwi stalowych, nieodpornych na wpływ promieniowania UV, może nastąpić wyblaknięcie koloru.
Ze względu na swoje właściwości drzwi aluminiowe nie wymagają zadaszenia. Pozwala to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale również na pełną swobodę aranżacji wejścia do domu – producent drzwi nie wymaga od użytkownika dodatkowych elementów zapisami gwarancyjnymi, a daszek staje się tym samym zbędny – zapewnia Marlena Madej, Menedżer Produktu Aluminium z firmy ALUHAUS, należącej do Grupy OKNOPLAST.
Brak przeciwwskazań dla ogrzewania przedsionka
Producenci drzwi drewnianych zastrzegają, że gwarancja na ich drzwi jest ważna tylko, gdy drzwi zamontowane są w odległości co najmniej 100-150 cm od grzejnika. Aby drzwi pracowały prawidłowo zalecają, by przedsionek był nieogrzewany. W takim przypadku spełnienie wymagań gwarancyjnych wymusza również rezygnację z ogrzewania podłogowego. Duże różnice temperatur między zewnętrzną i wewnętrzną stroną drzwi mogą bowiem spowodować wypaczenie skrzydła, które objawia się nieszczelnością, trudnościami z zamykaniem czy też ocieraniem o ościeżnicę. Przy niskiej temperaturze znacznie spowolnione jest również odparowywanie wody, która zalega na powierzchni skrzydła, spływa po nim i zamarza. Wilgoć wnikająca w miejsca, gdzie uszkodzeniu uległa powłoka lakiernicza powoduje np. łuszczenie się farby i w konsekwencji niszczenie drewna. Szczególnie narażonymi na to miejscami są spód skrzydła i ościeżnicy, gdzie przy złym zabezpieczeniu i konserwacji wilgoć ma łatwy dostęp do niezabezpieczonego drewna.
Zniwelowany efekt bimetalu
W przypadku znacznej różnicy w temperaturze powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku, drzwi zaczynają się wykrzywiać – zimą kurczą się, a latem rozszerzają. Drewno jest materiałem, które kiedy się odkształci, wypaczenie pozostaje. Stal – podobnie jak aluminium – wraca do pozycji wyjściowej, ale za to wykrzywia się znaczniej bardziej. Często do tego stopnia, że w okresie wysokich temperatur możemy mieć problem z otworzeniem drzwi.
Drzwi aluminiowe mają tę przewagę nad drewnem, że poprzez innowacyjny system przekładek termicznych możliwe stało się wyeliminowanie efektu bimetalu – wyginania się skrzydła pod wpływem nagrzewania/oziębiania. Jeśli jesteśmy w stanie zapanować nad tym zjawiskiem na etapie produkcji drzwi, staje się zupełnie zbyteczne stawianie wymagań użytkownikowi dotyczących nieogrzewania przedsionka czy zadaszenia wejścia. Wybierając drzwi aluminiowe zyskujemy zatem pełen komfort użytkowania oraz całkowitą swobodę aranżacyjną. Tym samym wejście do naszego domu pozwala na ekspresję samego siebie, przy zachowaniu funkcjonalności drzwi – dodaje Marlena Madej.
Możliwość montażu w dowolnym momencie
Drzwi zewnętrzne drewniane można montować po zakończeniu mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku, a więc po otynkowaniu i wykonaniu posadzek oraz ich osuszeniu. Wilgotność powietrza wewnątrz budynku nie powinna przekraczać 60%. Stolarka drewniana, zamontowana w obiekcie, w którym są mokre roboty, pochłania wilgoć, wskutek czego drzwi pęcznieją i przestają dobrze funkcjonować. Zupełnie inaczej jest w przypadku drzwi aluminiowych, które można zamontować w dowolnym momencie procesu budowlanego, również przed zakończeniem robót wewnętrznych.
Aluminium jest odporne na grzyby, korniki i inne szkodniki
Okna drewniane są najsłabszym materiałem, jeśli chodzi o podatność na działanie korników czy wilgoci. Zdarza się, że poszycie drzwi drewnianych (deski łączone na pióro i wpust) zaczyna gnić. Najczęściej proces rozpoczyna się od dolnej części skrzydła drzwiowego, gdyż przekrój czołowy deski jest podatny na działanie wilgoci. W drzwiach aluminiowych problem ten nie występuje, dzięki czemu przez wiele lat będą one funkcjonowały bezproblemowo i wyglądały estetycznie.
Przemyślane bezpieczeństwo
Drzwi aluminiowe oprócz zapewnienia ciepła, chronią przed włamaniem, podnosząc poziom bezpieczeństwa. Drzwi ALUHAUS, wraz z naświetlem bocznym, posiadają certyfikat w klasie RC2 oraz RC3 zgodnie z normą PN-EN 1627, co pozwala dopasować je do indywidualnych wymagań bezpieczeństwa.
Inteligentne rozwiązania w Twoich drzwiach
Wśród zaawansowanych technik otwierania drzwi, na rynku dostępny jest m.in. zamek ElektroAutomatic ALUHAUS, z możliwością uzupełnienia o czytniki biometryczne. Odryglowanie drzwi od strony zewnętrznej następuje wówczas elektronicznie, bez konieczności użycia tradycyjnego klucza. System jest przy tym całkowicie bezpieczny i wyklucza niebezpieczeństwo jakiejkolwiek manipulacji osób niepowołanych. Dla wybranych modeli pochwytów istnieje również możliwość zastosowania podświetlanego sensora dotykowego, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym i zasuwnicą ryglowaną automatycznie zapewnia możliwość wejścia bez użycia klucza, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego doszczelnienia drzwi.
Drzwi do… lepszego zużycia energii?
Stolarka aluminiowa jest nie tylko trwała i łatwa w utrzymaniu. Gwarantuje również optymalną izolacyjność termiczną oraz wiatro- i wodoszczelność, dzięki czemu zapewnia niższe koszty zużycia energii i większy komfort. A to również kierunek zgodny ze zmianami w prawie budownictwa, które coraz mocniej kładzie nacisk na materiały energooszczędne. Przy wyborze drzwi zawsze należy kierować się wielkością współczynnika Ud – im niższy, tym lepsza izolacja termiczna. Oszczędność energii to nie tylko ulga dla portfela – warto pamiętać, że korzysta na niej także środowisko naturalne – przekonuje Marlena Madej z ALUHAUS.
Źródło: www.infookno.pl
Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2018
Firma Hörmann otrzymała nagrodę lidera jakości w kategorii "bramy garażowe". Kolejny raz otrzymała Złote Godło w konkursie Konsumencki Lider Jakości. Najlepsze materiały, doskonałe wykonanie, duża możliwość wybór atrakcyjnych wzorów i rozsądna cena – dokładnie tak konsumenci opisują bramy garażowe marki Hörmann. Kolejny raz firma uznana została za lidera jakości w tej kategorii. Podobnie jak w latach ubiegłych otrzymała Złote Godło w konkursie Konsumencki Lider Jakości.
Osobą badanym, którzy wzięli udział programie Konsumencki Lider Jakości 2018 firma Hörmann kojarzy się z tradycją, fachowością i najlepszą jakością, niezawodnością, . Głównymi cechami, które wyróżniają bramy firmy Hörmann w oczach klientów to: trwałość, bezawaryjność, bezpieczeństwo i energooszczędność.
Firma dbając o coraz wyższe potrzeby klientów oferuje bramy segmentowe o coraz lepszej izolacyjności cieplnej. Obok bram LPU 42 z segmentami o grubości 42 mm w ofercie ma również doskonale ciepłe bramy LPU 67 Thermo – stworzone z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną. Współczynnik przenikania ciepła teh bramy sięga nawet 1,0 W/(m2K), ponadto jeśli podczas montażu zostanie użyta tzw. ciepła ościeżnica ThermoFrame - będzie jeszcze lepszy.
Grube, ciepłe i szczelne bramy garażowe mogą jednak zwiększać wilgotność powietrza w garażu. W związku z tym Hörmann oferuje innowacyjny system umożliwiając jego wentylowanie. Cujnik klimatyczny przy określonej wilgotności powietrza w garażu umożliwia automatyczne uchylanie górnego segmentu bramy. System czujników pozwala też na zaprogramowanie wentylowania np. tylko w dzień lub jego brak, podczas gdy wilgotność powietrza na zewnątrz jest wyższa niż ta w garażu.
Inteligentne i doskonale bezpieczne są też bramy z napędami firmy Hörmann. Stosuje się w nich system dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur. Wykorzystywane są w nich 128-bitowe kodowanie , co daje gwarancje , że nikt niepowołany nie skopiuje sygnału przekazywanego z pilota do napędu i nie włamie się do naszego garażu.
- To dla nas duża satysfakcja, że proponowane przez firmę Hörmann rozwiązania znajdują uznanie klientów - mówi Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska sp. z o.o. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym badaniom stosowanym w ramach programu Konsumencki Lider Jakości wiemy, że Złote Godło w tym konkursie to nie tylko znak marketingowy, ale rzeczywiste potwierdzenie jakości naszych produktów - dodaje.
Tereny hotelowe, podjazdy do firm, strefy, na których odbywają się imprezy, miejsca publiczne: nie ma znaczenia jaki obszar ma być chroniony. Nasza oferta pozwoli stworzyć doskonałe systemy kontroli wjazdu.
Oferujemy słupki wyposażone w różne funkcje, blokady przejazdu i szlabany, a także kolczatki. Na życzenie tworzymy kompletne systemy sterujące dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Zarówno systemy złożone z produktów linii Security dla stref prywatnych i publicznych, jak również systemy zbudowane z produktów linii High Security, które stworzone zostały dla zabezpieczenia miejsc wymagających najwyższej ochrony pokazują, że firma Hörmann jest pionierem w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa.
Słupki automatyczne – Słupki automatyczne dostępne są w 3 wariantach wykonania: ze zintegrowanym napędem elektromechanicznym do obiektów o średnim nasileniu ruchu oraz ze zintegrowanym napędem hydraulicznym do obiektów o dużym nasileniu ruchu. Szczególnie wysoki poziom ochrony gwarantują automatyczne słupki RI-H z cylindrem wykonanym ze wzmocnionego materiału.
Słupki przenośne - Do bardzo rzadko uczęszczanych obiektów, w których częstotliwość użytkowania systemów kontroli wjazdu wynosi około dwóch uruchomień na dobę, zaleca się montaż przenośnych słupków, demontowanych bez użycia narzędzi.
Stałe słupki - z dolną płytą nie różnią się wyglądem od słupków automatycznych i półautomatycznych. Modelem podstawowym są słupki stałe z kotwą mocowaną w podłożu. W przypadku szczególnie wysokich wymagań w zakresie zabezpieczania wjazdu polecamy stałe słupki RI-FF z cylindrem wykonanym ze wzmocnionego materiału i ze wzmocnionym mocowaniem w podłożu. Uszkodzony cylinder można zdemontować.
High security Line - zabezpieczenie obiektów wymagających największej ochrony
Zapory drogowe - Do wjazdów i wyjazdów o szerokości do 6 m zaleca się zastosowanie zapór drogowych, które zapewniają większe bezpieczeństwo. Dostępne warianty obejmują zapory Road Blocker 500, w których wysokość blokady wynosi 500 mm, oraz Road Blocker 1000 o wysokości 1000 mm. Zapora Road Blocker 500 SF może być montowana na gotowej nawierzchni i nie wymaga wykonywania robót ziemnych.
Szlabany parkingowe - zabezpieczają kontrolowane wjazdy i wyjazdy o szerokości do 10 metrów. Nadają się do często użytkowanych przejazdów i spełniają wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa.
Kolczatki drogowe - umożliwiają kontrolowany przejazd pojazdów w jednym kierunku i jednocześnie blokują ruch w kierunku przeciwnym. Wariant Tyre Killer Mprzeznaczony jest do przejazdów o średnim nasileniu ruchu, natomiast Tyre Killer Hjest idealnym rozwiązaniem do często użytkowanych przejazdów.
Dlaczego warto wybrać systemy kontroli wjazdu Hörmann
- Kompaktowy i elastyczny montaż
- Wersje słupków dopasowane wyglądem
- Szybkie zabezpieczenie miejsca w sytuacji awaryjnej
- Indywidualne rozwiązania z zakresu sterowania
- System sterowania radiowego BiSecur
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Piękne i niezniszczalne
Drewniane drzwi wewnętrzne Hörmann
Jeśli urządzasz stylowy salon, czy przytulną sypialnię lub marzysz o eleganckiej minimalistycznej kuchni – musisz pomyśleć także o odpowiednich drzwiach. To bardzo ważne, by dobrze dopasować je do charakteru wnętrza. Pomoże w tym bogata oferta drewnianych drzwi firmy Hörmann.
Producent oferuje je w aż pięciu liniach wzorniczych. Drzwi dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy klasycznych wzorów, jak i awangardowych rozwiązań. Z pewnością zadowoleni będą wszyscy zwolennicy dobrego designu.
Przepiękne forniry z naturalnego drewna - dębu, klonu, orzecha, włoskiej akacji czy buku – w kilku odcieniach, wysokiej jakości lakierowane powierzchnie w rozmaitych kolorach, a także szeroka paleta designerskich aplikacji, ciekawych przeszkleń i subtelnych detali pozwolą nam wybrać drzwi z charakterem. Takie, które będą harmonijnym dopełnieniem naszych czterech kątów, tych tradycyjnych,
a nawet rustykalnych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych.
Nie do zdarcia
Stylistyczna harmonia to jednak nie wszystko. Musimy pamiętać, że zakup drzwi to decyzja na lata. Dlatego tak ważne jest, by były one mocne, wytrzymałe. Takie właśnie są drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann. Ich bardzo solidna, stabilna konstrukcja oraz niezniszczalna powierzchnia sprawiają, że nawet podczas intensywnego użytkowania nie tracą swojego pierwotnego, eleganckiego wyglądu. Jeżeli chcemy, by nasze drzwi były szczególnie odporne na wszelkie uszkodzenia, ścieranie, uderzenia, a nawet wysoką temperaturę powinniśmy wybrać te w okleinie Duradecor, która jest niemal tak wytrzymała jak laminowane blaty kuchenne. Wtedy nie będziemy musieli obawiać się, że np.
dziecko porysuje je długopisem - wszelkie zabrudzenia
z łatwością zmyjemy, także przy użyciu detergentów, bez obawy o utratę walorów estetycznych.
Okleina Duradecor to także niezwykła uroda różnych powierzchni. Struktura reliefowa pozwala poczuć w dotyku to co widzimy, np. rysunek drewnianych słojów na płycie drzwiowej. Ciekawie prezentuje się też idealnie gładka powierzchnia o wysokim połysku oraz ta w wersji matowej.
Drzwi na medal – ConceptLine
Szczególne możliwości indywidualnego łączenia faktur
i kolorów daje seria drewnianych drzwi wewnętrznych ConceptLine.
Poprzez zestawienie powierzchni ultramatowej, błyszczącej czy strukturalnej z kolorami białym, jasnoszarym lub antracytowym drzwi z tej serii stwarzają wyjątkowo szerokie możliwości aranżacji. Te z powierzchnią Duradecor Ultramat w kolorze antracytowym mogą służyć np. jako tablica kredowa w pokoju dziecka. To pierwsza na rynku okleina, na której nie zostają odciski palców, ani inne zabrudzenia. Efekt taki uzyskano wykorzystując specjalną technologię - AntiFingerPrin. Powierzchnia ta jest także bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Krawędzie skrzydła drzwi w tej okleinie są dodatkowo zabezpieczone
i - dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii laserowego oklejania - pozostają odporne na uderzenia, ścieranie i zarysowania.
Odmienny efekt aranżacyjny uzyskamy, wybierając drzwi ConceptLine z powierzchnią na wysoki połysk, która pozwala uzyskać ciekawy efekt odbicia światła. To rozwiązanie szczególnie polecane jest do eleganckich minimalistycznych wnętrz. Drzwi ConceptLine z powierzchnią reliefową dają natomiast efekt przytulności. Strukturalna, niejednorodna powierzchnia sprawia jednocześnie, że drzwi zmieniają wygląd w zależności od oświetlenia. Wzrok przyciąga również intrygujący efekt połączenia w jednym skrzydle powierzchni matowej i połyskującej.
Drzwi ConceptLine nagrodzone zostały Złotym Medalem MTP targów BUDMA 2018.
Drewniane drzwi wewnętrzne z powierzchnią Duradecor są bardzo wytrzymałe, odporne na uderzenia i zarysowania.
Drzwi wewnętrzne firmy Hörmann to także szerokie możliwości indywidualnej aranżacji.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FIRMA HORMANN OTRZYMAŁA CZTERY MEDALE MTP TARGÓW BUDMA 2018
Aż cztery produkty marki Hörmann nagrodzone zostały Złotymi Medalami MTP targów Budma 2018. Tej rekordowej liczbie medali odpowiadała wielkość stoiska – w tym roku firma prezentowała się na powierzchni aż 500 m².
Złotymi Medalami MTP uhonorowano drewniane drzwi wewnętrzne z serii ConceptLine oraz grube i ciepłe bramy segmentowe LPU 67 Thermo, a także bramy rolowane Decotherm SB i systemy kontroli dostępu.
Gruba i ciepła brama LPU 67 Thermo Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się nowa, przeznaczona do ciepłych garaży brama LPU 67 Thermo. Zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną, o współczynniku przenikania ciepła dla zamontowanej bramy nawet 1,0 W/(m2K), prezentowana była wraz z innowacyjnym systemem zapewniającym zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza w garażu. Zobaczyć można było jak przez uchylenie najwyższego segmentu bramy odbywa się wietrzenie garażu.
Bramy piękne i praktyczne Wśród bram pokazywanych na targowym stoisku firmy Hörmann uwagę zwracały również bramy o ekskluzywnym wzornictwie, jak choćby biała brama segmentowa LPU 42 z intarsjami z drewna czy bardzo elegancka brama wzorniczo i kolorystycznie zlicowana z fasadą. Ta elewacyjna brama garażowa ALR F42 to aluminiowa konstrukcja ramowa, którą inwestor wypełnić może dowolnym materiałem. Producent pokazał też rozwiązanie do garaży o ograniczonej przestrzeni – bramę podsufitową RollMatic OD, dla której minimalna wysokość nadproża wynosi jedynie 60 mm. To idealna brama do modernizowanych garaży. Spore zainteresowanie wzbudzała także brama LPU 42 z komfortowymi drzwiami przejściowymi.
Drzwi wewnętrzne ConceptLine Dużą część targowej ekspozycji wypełniły nowe drewniane drzwi wewnętrzne prezentowane w kilku wzorniczych seriach. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się nagrodzona Złotym Medalem MTP seria ConceptLine, a w szczególności możliwości wykorzystania tych skrzydeł, jakie stwarza ich wyjątkowo wytrzymała, odporna na uderzenia i zarysowania powierzchnia Duradecor. Zaprezentowano jak po drzwiach z powierzchnią Duradecor Ultramat w kolorze antracytowym można rysować kredą, a po tych z powierzchnią na wysoki połysk w kolorze białym – mazakiem. Łatwość z jaką zmywa się powstałe na nich rysunki pozwala wykorzystać drzwi ConcepLine np. jako tablicę w pokoju dziecka.
Drzwi wejściowe – ciepłe i przeciwwłamaniowe Hörmann pokazał na Budmie również nowe wzory aluminiowych drzwi zewnętrznych ThermoSafe i ThermoCarbon do domów energooszczędnych i pasywnych, standardowo oferowanych w klasie przeciwwłamaniowej RC 3. Zobaczyć też można było kilka nowych wzorów stalowych drzwi wejściowych do domów - Thermo65, w tym wzór, który w specjalnej promocji dostępny jest standardowo w klasie RC 2.
Monteriada Każdego dnia targów w ramach cyklu MONTERIADA, organizowanego pod hasłem Dobry montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt, odbywał się pokazowy montaż garażowej bramy segmentowej. W ramach interaktywnego pokazu ekipa montażowa firmy Hörmann krok po kroku montowała bramę segmentową LPU 67 Thermo wraz z dodatkowo podnoszącym jej izolacyjność cieplną systemem ThermoFrame, bardzo szybkim i bezpiecznym napędem SupraMatic P3 oraz zestawem do wentylacji garażu wraz z czujnikami wilgotności powietrza. Wzorcowemu pokazowi każdorazowo towarzyszył profesjonalny komentarz.
Fot. 2 i 3
Podczas ceremonii otwarcia targów BUDMA 2018 Złote Medale MTP dla czterech produktów firmy Hörmann odebrali Prezes Krzysztof Horała oraz Dyrektor Sprzedaży Produktów Obiektowych Dariusz Potrzebski.
Fot. 4, 5, 6
Nagrodzona Złotym Medalem MTP brama LPU 67 Thermo prezentowana była wraz z systemem zapewniającym wentylowanie garażu przez uchylenie jej górnego segmentu.
Fot. 7, 8, 9
Na stoisku firmy Hörmann pokazano kilka linii wzorniczych drewnianych drzwi wewnętrznych, w tym nagrodzoną Złotym Medalem MTP serię ConceptLine. Niektóre z powierzchni tych drzwi pozwalają na wykorzystanie ich jako tablicy do rysowania w dziecięcym pokoju.
Fot. 10, 11
Wzorcowym pokazom montażu bramy segmentowej prowadzonym przez ekipę firmy Hörmann towarzyszył profesjonalny komentarz.
Dwie nagrody w konkursie Dobry Design 2018 przyznano produktom firmy Hörmann. Garażowa brama segmentowa LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium nagrodzona została w kategorii Otoczenie domu. Drzwi wewnętrzne ConceptLine wyróżniono Nagrodą Konsumenta.
Celem organizowanego co roku przez redakcję magazynu Dobrze Mieszkaj oraz portal dobrzemieszkaj.pl konkursu jest wyłonienie najciekawszych wzorniczo produktów służących wyposażeniu wnętrz oraz uatrakcyjnieniu otoczenia domu.
Nagroda wręczona została podczas siódmej edycji Forum Dobrego Designu, która odbyła się 6 grudnia w Warszawie.
Złotymi Medalami MTP uhonorowano drewniane drzwi wewnętrzne z serii ConceptLine oraz grube i ciepłe bramy segmentowe LPU 67 Thermo, a także bramy rolowane Decotherm SB. Wyróżniono również wprowadzone właśnie na rynek systemy kontroli dostępu, na które składają się słupki, zapory, szlabany parkingowe i kolczatki drogowe.
Poza nagrodzonymi pokazaliśmy też wiele innych, nowych, innowacyjnych produktów, które niedawno pojawiły się w naszej ofercie, jak i cały szereg dostępnych już wcześniej, lecz zmodernizowanych - technologicznie lub wzorniczo - rozwiązań.
Dodatkowo każdego dnia targów w ramach cyklu MONTERIADA, organizowanego pod hasłem Dobry montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt, można było przyjrzeć się, jak powinien przebiegać prawidłowy montaż garażowej bramy segmentowej.
W dniach 24-25 marca 2018 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury
w Ostródzie odbędzie się III edycja targów budownictwa, wyposażenia wnętrz i ogrodów - Twój Dom, Twój Ogród.
Przez dwa dni, na blisko 8 tys. m kw. powierzchni swoje produkty i usługi zaprezentują producenci, dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych, instalacyjnych, elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pośrednicy w obrocie nieruchomości oraz instytucje finansowe i instytucje samorządu terytorialnego.
Tematem przewodnim tej edycji będzie KAMIEŃ i wszystko co z nim związane w budownictwie i ogrodnictwie.
Nowością tej edycji będzie STREFA DORADCZA współtworzona ze specjalistami z zakresu budownictwa, którzy będą udzielali porad osobom zainteresowanym.
Gościem Specjalnym Targów będzie Dominik Strzelec, znany widzom między innymi
z programu TV "Usterka" czy "Odlotowy Ogród".
30 stycznia – 2 lutego 2018
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Hörmann na targach Budma 2018.
To najlepsza okazja do zapoznania się z nowościami, jakie wprowadziliśmy w ostatnim czasie na polski rynek. Szczególnej uwadze zwiedzających polecamy nagrodzone Złotymi Medalami MTP bardzo ciepłe i grube bramy segmentowe LPU 67 Thermo i nowe drewniane drzwi wewnętrzne z serii ConceptLine.
Deweloperów i inwestorów przemysłowych zainteresują z pewnością – również wyróżnione Złotymi Medalami MTP - bramy rolowane Decotherm SB oraz systemy kontroli dostępu, na które składają się słupki parkingowe, zapory, szlabany i kolczatki drogowe.
W sumie na powierzchni aż 500 m² zobaczyć będzie można wiele nowych, innowacyjnych produktów, które niedawno pojawiły się w naszej ofercie, jak i cały szereg dostępnych już wcześniej, lecz zmodernizowanych - technologicznie lub wzorniczo - rozwiązań.
Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.
Czekamy w pawilonie 5 na stoisku 20. Zapraszamy!
Poza architekturą nie ma życia. - Jubileusz 25-lecia firmy Hörmann Polska
Poza architekturą nie ma życia – tymi słowami znanego polskiego architekta można by podsumować jubileusz
25-lecia firmy Hörmann Polska. W uroczystej jubileuszowej gali, która odbyła się w październiku w Warszawie, wzięli udział architekci, przedstawiciele firm budowlanych i partnerzy tego producenta. Gościem honorowym był właściciel przedsiębiorstwaChristoph Hörmann.
Dziękując założycielowi i prezesowi firmy Hörmann Polska Krzysztofowi Horale, Christoph Hörmann przypomniał jednocześnie jej historię. Wpisuje się ona w opowiedzianą
w jubileuszowym wykładzie Filipa Springera historię modernizacji polskiej architektury. Sukces firmy jest też sukcesem tej transformacji. A rozwój architektury oznacza rozwój produktów oferowanych przez tego producenta bram, drzwi, napędów i innych rozwiązań dla przemysłu i budownictwa jednorodzinnego.
Hörmann Polska – historia sukcesu
W roku 1990 Christoph Hörmann jako student zwiedzał czerwcowe międzynarodowe targi w Poznaniu. Tam poznał Krzysztofa Horałę, którego firma od 1989 roku importowała
i sprzedawała w Polsce bramy uchylne Hörmann. W roku 1992 Krzysztof Horała został szefem utworzonej wtedy spółki Hörmann Polska. W roku 1997 firma po szybkim wzroście sprzedaży przeprowadziła się do nowej siedziby w Komornikach. Tam też wybudowano nowoczesne magazyny. Coraz bardziej popularne bramy, drzwi i napędy marki Hörmann stały się w Polsce symbolem jakości i solidności. Firma przetrwała kryzys, jaki dotknął Europę w 2008 roku i dotąd odnotowuje wzrosty sprzedaży. Systematycznie nagradzana jest w konkursach konsumenckich, a jej produkty coraz częściej wyróżniane są Złotymi Medalami MTP. Dziękując za ten sukces całemu polskiemu zespołowi, a także współpracującym z nim architektom, projektantom i wykonawcom, Christoph Hörmann specjalnymi dyplomami wyróżnił osoby, które pracują w firmie od samego początku.
- To dzięki nim udało się zbudować więź z klientami, zaufanie do produktów i rozszerzyć asortyment – podkreślił.
Hörmann Polska – prestiż dla branży
Prezes Krzysztof Horała uhonorowany też został przez Zarząd Związku Polskie Okna i Drzwi. Pamiątkowy medal wręczono mu w podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w pracach Związku, wspieranie branży oraz liczne inicjatywy będące odpowiedzią na potrzeby rynku.Jedną z nich są działania mające przywrócić zawód montera stolarki budowlanej. Prezes zarządu ZPOiD Janusz Komurkiewicz podkreślił, że kojarzona z najwyższej jakości produktami marka Hörmann podnosi prestiż całego związku.
Architektura jest ważna
Nie byłoby jednak dobrych produktów, gdyby nie architekci i dobra architektura. - Poza architekturą nie ma życia – te słowa znanego polskiego architekta Aleksandra Franty przywołał Filip Springer w swoim wykładzie na temat estetyki współczesnej architektury przemysłowej. Dziennikarz i autor książek o architekturze udowadniał jak bardzo wpływa ona na nasze życie i jak wielką rolę - społeczną i kulturotwórczą - spełnia. Podczas panelu dyskusyjnego, prowadzonego wspólnie z profesor Ewą Kuryłowicz i architektem Natalią Paszkowską, zastanawiał się też dlaczego polskie pracownie architektoniczne nie chwalą się realizacjami projektów dla przemysłu. Przytaczając przykłady architektonicznych rozwiązań odwołujących się do dziedzictwa przemysłowego, uczestnicy dyskusji zgodzili się jednak, że polska architektura przemysłowa nieobecna jest w debacie o jakości architektury.
Tymczasem, jak podkreślił Krzysztof Horała - dyskusja taka jest konieczna.
- Bowiem to architekci wyznaczają kierunek, w którym podążają producenci, kierunek, w którym rozwijają się produkty. To oni stawiają wyzwania projektantom w fabrykach i określają trendy, zarówno w zakresie designu i jak funkcjonalności produktów. Im więcej dobrej architektury, tym więcej dobrych produktów - podsumował dyskusję Krzysztof Horała.
Uroczystą jubileuszową galę zorganizowaną z okazji 25-lecia firmy Hörmann Polska zakończył koncert multiinstrumentalisty, kompozytora muzyki elektronicznej Wojciecha Grabka oraz wokalistki Mai Koman.
Hörmann Polska / Tekst PEM 12 /2017
Bramy garażowe firmy Hörmann z nagrodą Dobry Design 2017
Dobry Design 2017 – taki tytuł otrzymały bramy segmentowe LPU 40 z ozdobnymi intarsjami ze stali nierdzewnej i drewna. W organizowanym przez redakcję magazynu Dobrze Mieszkaj oraz portal dobrzemieszkaj.pl konkursie w kategorii Otoczenie domu właśnie ten produkt firmy Hörmann otrzymał nagrodę główną.
Nagroda wręczona została podczas szóstej edycji Forum Dobrego Designu, która odbyła się 7 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Hörmann pomaga dzieciom
Promując sport i aktywny tryb życia – firma Hörmann pomaga dzieciom. W drugą sobotę czerwca siedem drużyn złożonych z partnerów handlowych tego producenta wzięło udział w Biegu Firmowym organizowanym przez Fundację Everest.
Bieg Firmowy to charytatywna sztafeta, której uczestnikami są pracownicy firm. Ideą Biegu, oprócz propagowania aktywności fizycznej, jest pomoc chorym
i niepełnosprawnym dzieciom, które wymagają kosztownej rehabilitacji, sprzętu i opieki specjalistów.
W biegu, który odbył się 10 czerwca w Parku Kultury w Powsinie, pod szyldem Hörmanna wystartowało siedem pięcioosobowych drużyn. Wszyscy uczestnicy przebiegli dystans 4,2 km. Firma zapewniła koszulki firmowe i opłaciła opłatę startową.
Hörmann pomógł też w przygotowaniu pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, jaki tydzień wcześniej Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Odrobina Radości” zorganizowało przy współudziale Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
w majątku Howieny w Pomigaczach. Dochód z imprezy przekazany został na zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 w Białymstoku.
Polski oddział niemieckiego producenta bram, drzwi i napędów zaangażował się też
w akcję remontów domów dziecka. Firma patronowała jednej z konkurencji sportowych, jakie w ostatnią niedzielę maja rozegrane zostały podczas festynu zorganizowanego
z okazji Dnia Dziecka na stadionie Inea w Poznaniu. Patronowanie stacji pod hasłem „piłka nożna” wiązało się z przekazaniem środków na fundusz remontowy organizowanej przez firmę habitatON akcji kolorujeMY.
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017
Firma Hörmann zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług Laur Konsumenta 2017. Konsumenci odpowiadający na pytanie: jakie produkty, marki i usługi uważają za najlepsze
i warte polecenia w kategorii bramy garażowe, najczęściej wskazywali na markę Hörmann.
- Te opinie są dla nas cenne, pokazują bowiem, że długofalowa strategia rozwoju
i promocji produktów przynosi efekty. Postawiliśmy na nowoczesne technologie i klienci to doceniają – mówi Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska sp. z o.o.
Konsumenci przede wszystkim cenią trwałość bram tego niemieckiego producenta. Podkreślają, że bramy garażowe dzięki idealnie dopasowanym do ich ciężaru sprężynom oraz napędowi nawet kilkadziesiąt lat działają płynnie i bezpiecznie, a ich odporne na działanie warunków pogodowych powierzchnie przez długie lata zachowują swoją urodę.
Bo właśnie wyjątkowa estetyka jest powodem, dla którego inwestorzy tak często wybierają produkty firmy Hörmann. Bogactwo atrakcyjnych wzorów, powierzchni i kolorów pozwala na dopasowanie tych bram do różnych koncepcji architektonicznych. Niektóre wzory, jak np. bramy segmentowe z podwójnymi i potrójnymi przetłoczeniami, a także designerskimi intarsjami ze stali nierdzewnej lub drewna, a także dopasowane do nich wzorniczo drzwi, mogą spełniać nawet najbardziej wyszukane oczekiwania.
Świadomi inwestorzy zwracają też uwagę na energooszczędność bram i drzwi. Dlatego tak chętnie decydują się na dobrze ocieplone bramy segmentowe z podnoszącym jeszcze ich izolacyjność cieplną systemem ThermoFrame, szczególnie wtedy, gdy garaż znajduje się w bryle domu.
Popularność bram, drzwi i napędów firmy Hörmann to także efekt corocznych akcji promocyjnych oraz wysokiej jakości produktów i wagi, jaką firma przywiązuje do fachowego montażu.
- Jakość jest dla nas najważniejsza. Dlatego wszystkie komponenty naszych wyrobów są konstruowane i produkowane przez firmę Hörmann, co gwarantuje ich stuprocentową kompatybilność. Dla bezpieczeństwa naszych klientów są one badane i certyfikowane przez niezależne i akredytowane instytucje. Dużą wagą przywiązujemy też do prawidłowego montażu, od którego zależy pełne wykorzystanie wszystkich walorów naszych produktów. Uczestniczymy w kampanii Dobry Montaż, a monterzy firmy Hörmann jako pierwsi otrzymali certyfikaty Dobrych Monterów. Nasi klienci wiedzą, że profesjonalny montaż, regularne przeglądy i fachowy serwis pozwalają zachować fabryczną gwarancję oraz zapewniają bramom i drzwiom wieloletnią trwałość – podkreśla Krzysztof Horała.
W tym roku Hörmann wprowadza na rynek kolejne nowe produkty: jeszcze cieplejsze segmentowe bramy garażowe o grubości 67 mm, drzwi zewnętrzne produkowane standardowo w klasie przeciwwłamaniowej RC 3 oraz eleganckie i bardzo mocne drewniane drzwi wewnętrzne.
rozwiązań przeciwpożarowych, bram przemysłowych oraz urządzeń techniki
przeładunku.
Przeprowadzone na szeroką skalę i zakończone przed rokiem prace przy rozbudowie zakładu produkcyjnego Huga w Gütersloh pozwoliły firmie Hörmann na stworzenie nowej, szerokiej oferty
drewnianych drzwi wewnętrznych.
To właśnie udoskonalone i
bardzo różnorodne wzornictwo tych drzwi ma przede wszystkim skupiać uwagę
zwiedzających ekspozycję tego niemieckiego producenta bram, drzwi i napędów. Ważną częścią stoiska będą też nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych oraz segmentowe bramy garażowe o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej
również prezentowane w nowym designie.
Wśród wielu nowości i zmodernizowanych produktów znajdą się także bramy
przemysłowe i urządzenia techniki przeładunku z innowacyjnymi
rozwiązaniami oraz udoskonalone drzwi i ościeżnice przeciwpożarowe.
W sumie na tegorocznych targach budownictwa w Monachium zaprezentuje się 2000 wystawców z 40 krajów. Targi BAU 2017 i stoisko firmy Hörmann
w hali B3 zwiedzać można od 16 do 21 stycznia 2017 r.
Hörmann na targach - BUDMA 2016
Targi Budma były świetną okazją do zapoznania się z nowościami, jakie wprowadziliśmy ostatnio na polski rynek. W pawilonie 5 na naszym targowym stoisku zaprezentowaliśmy nowe wzory segmentowych bram garażowych z designerskimi intarsjami ze stali nierdzewnej, aluminiowe drzwi wejściowe XXL o wysokości do 3 m, a także bardzo funkcjonalne i trwałe stalowe drzwi wielofunkcyjne OD.